ERP Projesi yapmak isteyen veya yapmakta olan KOBİ’ler veya bu konuda çalışmakta olan kişiler, öğrenciler bu formu kullanarak Haziran – Temmuz aylarında bana istedikleri 2 soruyu sorabilecekler, ancak önce üye olmalısınız (üye iseniz tekrar üye olmanıza gerek yok). Soru ve cevapları web sitemde “ERP Proje Soruları” kategorisinde yayınlayacağım. Bu sayede aynı veya benzer soruyu aklından geçirmekte olan arkadaşlarım da faydalanmış olacak.

Önemli Not : Sorunuzu lütfen aşağıdaki form aracılığı ile iletiniz, mesajınızı doğrudan e-posta ile göndermeyiniz.

————————————————————————————————————————–

ERP Projesi Soru Formu

İsminiz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Firmanız (gerekli)

Bir ERP kullanıyorsanız İsmi

ERP Projeniz Hakkında Sorunuzu Açıklayınız

Soru ve Cevap Yayınlama Hakkında (gerekli)
 İsmim ile beraber yayınlanabilir İsimler hariç yayınlanabilir

Bana Özel Bir Mesajınız Var mı ?

————————————————————————————————————————–

Bu yüzyıl “doğru soruları sorma” yüzyılı

Doğru soruları soranların avantaj kazanabileceği bir iş ortamı içindeyiz. İşletmenize canlılık katabilecek ERP Projeleri en kısa sürede nasıl tamamlayabilir, iş süreçlerinizi nasıl kısaltabilir, hangi verilere odaklanmalısınız … İşinizin detaylarına girerek kendinize en yararlı olacak şartları keşfetmeli ve hayata geçirmelisiniz.

Bu sorular ne işinize yarayabilir ?

- ERP yazılımınızdan memnun olan biri olabilirsiniz belki soracağınız iki soru ile ondan çok daha fazla yararlanabileceksiniz.

- ERP sisteminizden dolayı sıkıntılarınız olabilir, acaba onu değiştirmeli misiniz yoksa tekrar hayata döndürülebilir mi ? Sorularınız ile bulacağınız cevap size yıllar ve binlerce TL para kazandırıp kaybettirebilir.

- Yeni bir ERP yazılımı mı alacaksınız, aldığınız yazılıma para ve en önemlisi zaman harcayacaksınız. İşte sorularınızı sormanın tam zamanı, doğru sorular ile belki çok iyi bir yatırım yapma şansı elde edeceksiniz.

Bu soruları kim cevaplayacak ?

Sorularınızı ben cevaplayacağım. 1980 yılından başlayarak yazılım işinde bulunan, bugüne kadar 3 büyük yazılım projesini (3 adet paket yazılım) yönetmiş, 100′ün üzerinde ERP Projesi içinde bulunmuş birisiyim. Umarım size de yararlı olabilirim. Özgeçmişime bakmak isterseniz tıklayınız >>>

Niçin bu çalışmaya vakit ayırıyorum

Öncelikle bu çalışmanın size takıldığınız konulardan kurtulma bana ise yaşanan problemlerin türlerini ve derinliğini tekrar değerlendirme fırsatını vereceğini düşünüyorum. Bu sayede hem size bir katkım olabilecek hem de bu konuda ileride yapılacak projelere belki ilham verecek.

Diğer yandan birisi bunu yapmalı. ERP Projesi uzun ve zahmetli bir süreçtir,rota kolaylıkla kaybolabilir. Şirketlerin bu konuda fazla danışmanlık alma şansları da yok. Peki nasıl olacak da bilgiyi işleme konusunda zaten bir yığın eksiği olanlar kendi bilgi sistemlerini tek seferde doğru oluşturabilecek !

Ben 31 yıldır bu işin içindeyim, iyisi ile kötüsü ile bir çok olayı yaşadım, Türkiye’nin ilk ticari paket yazılımını hazırlayan şirketin iki ortağından birisiyim (belki bu durum bende bir vicdan azabı da yaratıyor olabilir), aynı filmi tekrar tekrar gördüm, yapılması gerekenler ise çok belli … ama yapılamıyor. Belki bu sayede bazı projeleri düze çıkartabilir, şirketlerinde iyi şeyler yapmak isteyenlere bilgi kaynağı sağlayabilirim .