Cengiz_Pak_twitterCengiz Pak, Özgeçmiş

- 1976?da Kadıköy Anadolu Lisesini, 1980′de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladım. Mezun olduğum yılın Eylül ayında, inanması güç ama 12 Eylül 1980′de Oğuz Değirmencioğlu ile beraber Türkiye’nin ilk ticari yazılım üreticisi olan Sİ-TA Sistem Tasarım şirketini kurduk.

1985 – 1994 yılları arasında yazılım ve donanım işi ile ilgili olarak Tekno Data şirketinde yönetici ortak olarak çalıştım ve 1994 yılında yazılım işine geri döndüm. O yıl başlayan ERP yazılımları işim halen Temel Teknoloji şirketi ve Freedom ERP ile devam etmektedir. Bu sayede yüzlerce ERP Projesinin içinde bulundum.

- 2000′li yıllarda başlayan seminerlerime halen devam ediyorum. Başlangıçta Endüstri Mühendisliği konuları ile başlayan bu çalışmanın içinde daha sonra Yalınlaşma, Tedarik Zinciri Yönetimi, Stratejik Planlama ve Pazarlama konuları eklendi. Halen 19 başlık altında seminer veya workshop düzenlemekteyim.

- 2009′da cengizpak.com.tr isimli bir blog açtım. Sunumlarımı, çeşitli konularda görüşlerimi veya analizlerimi bu sitede yayınlamaya devam ediyorum. Benim tanımadığım ama sunumlarımı kullanan ve bu vesile ile beni tanıyan binlerce kişi olduğunu biliyorum ve zaman zaman ziyaret ettiğim tesislerde karşılaşıyorum, yanıma gelip ben sizi tanıyorum, izliyorum dediklerinde çok mutlu oluyorum.

Son yıllarda şirketlerin nasıl Sürdürülebilir – Uzaktan Yönetilebilir – Devredilebilir veya Satılabilir bir şirket haline gelebilecekleri, bunun için yapılabikecek operasyonel iyileştirmeler (ERP, yalınlaşma, süreç iyileştirme, maliyet azaltma gibi …) ile stratejik planlama / yönetim eksenlerinde neler yapılması gerektiği üzerine çalışıyorum.

Görüşmek Üzere

Cengiz Pak

Kitaplarım

Seminerler ve Konuşma Konuları

 

View Cengiz Pak's profile on LinkedIn