Güneş mükemmel, yağmur tazeliyor, rüzgar bizi çoşturuyor, kar yağışı ise bizi neşelendiriyor … Kısacası kötü hava diye bir şey yok sadece farklı güzel havalar var.

Yarın bayram, hava bazı yerlerde güneşli bazı yerlerde yağmurlu olabilir. Mutlu olduğunuzda bunun fark edeceğini sanmıyorum mutsuz olduğunuzda ise güneş sizi yakar yağmur sizi ıslatır, mutlu iken rüzgarda uçuşan saçlarınızın karıştığını düşünerek bozulursunuz eğer mutsuz iseniz.

- Seni bugün sıkıntılı gördüm
- Hava çok sıkıcı, ondandır …

Alçak basınç olursa şöyle yüksek olursa böyle. Eğer bir şey isteyecek iseniz yüksek basınç kollamanız gerekiyor, benden söylemesi.

Eskiden, çok eskiden ben de parlak güneşli havanın iyi kapalı – puslu havaları sıkıcı bulanlardandım. Artık böyle hissetmiyorum, her havanın “deniz havası” olduğunu düşünüyorum.

Hava çoğu insana göre kötü iken “tam da deniz havası” dediğimde garip bakanlara aldıracak sınırı geçtiğim için fark etmiyor.

Yarın gözleriniz nasıl bir yer görsün istersiniz … örneğin

h1yoksa  …

h2

ya da …

h3

veya …

h4… Son resimde suyun altında ne var bilmiyorum, onu denizen babam çıksa yerim diyenlere sormak lazım.

Oylamaya alsak herhalde 2 ve 3 numaralı resimler açık ara öne çıkar … Ama size desem ki ilk resimde gördüğünüz gibi bir yerde istediğiniz hayatı 500 sene son resimde gördüğünüz koşullarda yine istediğiniz hayatı 1000 sene yaşayacaksınız … O zaman fikriniz ne olurdu acaba ? Unutmayın “hava koşulu hariç” her şey istediğiniz gibi olacak …

Havalar nasıl olursa olsun bayramınız iyi geçsin … Görüşmek üzere.