Bu söz yine benim arkadaşlarımdan birisine ait, ancak bu sefer üniversiteden değil taaa orta okuldan …

Konuşmamızda tahminen 45 yaşlarında birisinin de ismi geçince arkadaşım ondan genç çocuk diye bahsetti, bende ona neresi genç yahu deyince sen kendi yaşına bak dedi. Dolayısı ile bu sözü bir “atasözü” gibi değerlendirebilirsiniz, ne de olsa ikimizin toplamı 100′ü geçiyor …

Bir erkek eğer profesyonel bir ofis çalışanı ise mutlaka her sabah traş olur. Diğer yandan kendi işinin sahibi olan veya ofis çalışanı olmayan bir çok kişi de her sabah traş olur. Peki traş olmamanın en düz yolu nedir ?

Elbette “köse” olmak.

Köse olunduğunda aynı zamanda bir erkeğin hayatında “yalınlaşma” gerçekleşmiş oluyor. Yalın öğretiyi çalışanlara duyurulur. Bu sayede her sabah yapılan bir faaliyetten kurtulunmuş oluyor.

Diğer yandan bir dükkan için en iyi nokta nedir ?

Elbette köşe olmak.

Mc Donalds’ı yaratan kişi olan Ray Kroc’a sormuşlar, bir dükkan için en önemli 3 şey nedir ?

Demiş ki :

1. Location

2. Location

3. Location

Herkes bilir ki Mc Donalds mümkün olan her yerde “köşe” bulmaya çalışır, tabii her zaman olmayabiliyor …

İşte dükkanınızı köşeye hele bir de önünden oluk gibi insan geçen bir noktaya açtınız mı … gelsin paralar, ooooh ne rahat.

Eğer sakalınız köse dükkanınız köşe değil ise  _ _ _ _ _  gibi çalışmaya devam arkadaşlar (normalde boşluk 4 harfli ama siz onu daha güçlü söylerseniz ikinci harfi tekrarlayacağınız için 5 harfli oluyor, hala bilemediniz ise gözleri en güzel canlılardan birisidir).